Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świętowaliśmy 20-lecie Powiatu Żyrardowskiego

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W miniony piątek na zaproszenie Wojciecha Szustakiewicza – Starosty Powiatu Żyrardowskiego oraz Daniela Sucheckiego – Przewodniczącego Rady Powiatu Żyrardowskiego, przedstawiciele władz naszej Gminy w osobach Łukasza Choińskiego – pełniącego funkcję Wójta Gminy Wiskitki oraz Beaty Stępniewskiej – Zastępcy Wójta Gminy uczestniczyli w uroczystej Gali z okazji 20-lecia Powiatu Żyrardowskiego w 100-lecie Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród zaproszonych gości byli również: Rafał Mitura – Przewodniczący Rady Gminy oraz Danuta Skibińska i Franciszek Jankowski – Radni Rady Powiatu Żyrardowskiego. Tak doniosły jubileusz jest doskonałym punktem wyjścia do refleksji na tym, co udało się przez ten czas osiągnąć  i co należy zrealizować w przyszłości. W swoim przemówieniu, Łukasz Choiński podkreślił, że „moment odradzania się  na nowo polskiej samorządności był niezwykle ważnym czasem  dla Polski – czasem budowy niepodległego i demokratycznego państwa oraz społeczeństwa obywatelskiego. To właśnie w dużej mierze dzięki aktywności samorządowej, która wyzwoliła wielki potencjał społecznej energii,  w Polsce mogły nastąpić tak duże zmiany.” Składając gratulacje zauważył, że na przestrzeni minionych 20 tych lat z sukcesem zrealizowano wiele założeń z zakresu rozwoju gospodarczego jak i społecznego. Dodał również, że kolejne lata niosą nowe wyzwania ale też i ogromne szanse wyrażając jednocześnie przekonanie, że Powiat Żyrardowski będzie rósł w siłę i będzie mógł konkurować z najlepszymi w kraju. Zwieńczeniem uroczystości był koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarków, zakończony owacjami na stojąco. Życzymy naszemu Powiatowi, żeby zawsze był tą małą Ojczyzną, która ma wyjątkowe miejsce w naszych sercach i która „solidarnie” wspiera wszystkie samorządy położone na jej terenie.      

Pełna treść wiadomości na: wiskitki.pl/?p=4580
wiskitki.pl, Źródło artykułu: wiskitki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żyrardowski - powiat w zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żyrardowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Żyrardów, Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice i Wiskitki, zajmując łącznie powierzchnię 532,61 km2.

  Atrakcje przyrodnicze powiatu stanowią przede wszytskim liczne rezerwaty przyrody:  Rezerwat przyrody Dąbrowa Radziejowska, Puszcza Mariańska, Grądy Osuchowskie, fragment Rezerwatu Rawka, Rezerwat przyrody Stawy Gnojna im. rodziny Bieleckich oraz fragment Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

  Bliskość aglomeracji warszawskiej i łódzkiej czyni powiat atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym. Siedziby mają tu między innymi: Stabar, Ruukki, FM Polska (FM Logistic), Knauf Pack, YKK Poland, Fiege Goth, Mostva i TTE.

  Przez powiatu przebiega fragment autostrady A2, drogi krajowe: DK8 i DK 50, a także linie kolejowe Warszawa-Wiedeń oraz Centralna Magistrala Kolejowa Warszawa - Katowice, Kraków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola