Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Program "Czyste powietrze"

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Szanowni Mieszkańcy, W związku z pojawiającymi się pytaniami mieszkańców naszej Gminy, na temat realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, pragniemy poinformować, iż w każdej gminie na terenie kraju, zostanie przeprowadzone spotkanie informacyjne, dotyczące zasad udzielania dofinansowania w ramach programu oraz wskazówki dotyczące wypełniania wniosku. Spotkania w całej Polsce będą trwały do połowy października, dokładne daty spotkań pojawiają się sukcesywnie na stronach Ministerstwa Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie, po uzgodnieniach z gminami. Gmina Wiskitki poinformuje mieszkańców w zakresie terminu i miejsca spotkania, w momencie ustalenia tych informacji z Ministerstwem Środowiska. Informacja zostanie opublikowana na stronie internetowej Gminy, na Gminnym Facebooku oraz na tablicach ogłoszeń w poszczególnych miejscowościach. Program będzie realizowany w latach 2018-2029. Jego budżet opiewa na 103 mld złotych, z czego finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld zł, a w formie pożyczek zwrotnych 39,7 mld zł. Pieniądze zostaną przeznaczane w szczególności na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła. (..)właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90% dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach programu. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł. Więcej informacji na stronach: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/ http://wfosigw.pl/

Pełna treść wiadomości na: wiskitki.pl/?p=4496
wiskitki.pl, Źródło artykułu: wiskitki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żyrardowski - powiat w zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żyrardowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Żyrardów, Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice i Wiskitki, zajmując łącznie powierzchnię 532,61 km2.

  Atrakcje przyrodnicze powiatu stanowią przede wszytskim liczne rezerwaty przyrody:  Rezerwat przyrody Dąbrowa Radziejowska, Puszcza Mariańska, Grądy Osuchowskie, fragment Rezerwatu Rawka, Rezerwat przyrody Stawy Gnojna im. rodziny Bieleckich oraz fragment Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

  Bliskość aglomeracji warszawskiej i łódzkiej czyni powiat atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym. Siedziby mają tu między innymi: Stabar, Ruukki, FM Polska (FM Logistic), Knauf Pack, YKK Poland, Fiege Goth, Mostva i TTE.

  Przez powiatu przebiega fragment autostrady A2, drogi krajowe: DK8 i DK 50, a także linie kolejowe Warszawa-Wiedeń oraz Centralna Magistrala Kolejowa Warszawa - Katowice, Kraków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola