Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Owocowe co nieco

Data publikacji: 2018-12-03, Data modyfikacji: 2018-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Było jabłko, była dynia, była śliwka więc cóż mogło być tym razem i to w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości..? Oczywiście, że wszystkie POLSKIE owoce i warzywa! Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiskitkach po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w promocję zdrowego odżywiania  i aktywnego stylu życia. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem już od 2014 roku. Zarówno nauczyciele, uczniowie oraz rodzice chętnie angażują się w przygotowanie smakowitych potraw, przekąsek i koktajli serwując je na przepięknie i pomysłowo udekorowanych stoiskach. Nad organizacją i przebiegiem wydarzenia od pierwszej edycji czuwa Ewa Piekarska wraz ze swoim zespołem: Małgorzatą Barczykowską, Mariką Szczepanik, Dorotą Łuczyńską, Krystyną Kowalską oraz Łukaszem Janickim. „Małe owocowe co nieco” jest dniem, w którym nauczyciele wraz z uczniami zachęcają wszystkich do jedzenia polskich owoców i warzyw prezentując domowe przetwory i wypieki bez sztucznych konserwantów, barwników, spulchniaczy i polepszaczy smaku. Owocowe co nieco jest nie tylko świętem zdrowego jedzenia ale również aktywności fizycznej, która w dzisiejszych czasach niestety przegrywa z elektronicznymi gadżetami. O tym, że wydarzenie nabiera rozmachu niech świadczy fakt, że w tym roku zostało ono zorganizowane na hali sportowej, a nie w auli jak miało to miejsce do tej pory. Aż piętnaście  drużyn prezentowało kulinarne specjały, które oceniało jury w składzie: Rafał Mitura –  Wójt Gminy Wiskitki, Ewa Brzezińska – Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji, Ewa Częścik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiskitkach oraz Anna Smolarek – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiskitkach. Równolegle w drugiej części hali odbywały się zajęcia fitness pod czujnym okiem Ewy Piekarskiej oraz zawody w wyciskaniu sztangi. Niespodzianką dla uczestników był trening przeprowadzony przez instruktora fitness Kornelię Zakrzewską oraz pokaz i nauka tańca w wykonaniu Aleksandry Długosz – Bidzińskiej i Kamili Soszki. Podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie podczas  uroczystego apelu, ale już  możemy zdradzić, że w konkursie kulinarnym najwyższe noty uzyskali: 60 punktów: Klasa VI B Klasa V C 59 punktów: klasa III C klasa VA 58 punktów: Klasa VIII B Klasa IV A Klasa III B Klasa IV B Zaś niekwestionowanym liderem w konkursie siłowym został Adam Ziąbski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna dla uczestników tego wyjątkowego wydarzenia staną się codziennością a nie tylko odskocznią raz do roku.  

Pełna treść wiadomości na: wiskitki.pl/?p=4905
wiskitki.pl, Źródło artykułu: wiskitki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żyrardowski - powiat w zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żyrardowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Żyrardów, Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice i Wiskitki, zajmując łącznie powierzchnię 532,61 km2.

  Atrakcje przyrodnicze powiatu stanowią przede wszytskim liczne rezerwaty przyrody:  Rezerwat przyrody Dąbrowa Radziejowska, Puszcza Mariańska, Grądy Osuchowskie, fragment Rezerwatu Rawka, Rezerwat przyrody Stawy Gnojna im. rodziny Bieleckich oraz fragment Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

  Bliskość aglomeracji warszawskiej i łódzkiej czyni powiat atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym. Siedziby mają tu między innymi: Stabar, Ruukki, FM Polska (FM Logistic), Knauf Pack, YKK Poland, Fiege Goth, Mostva i TTE.

  Przez powiatu przebiega fragment autostrady A2, drogi krajowe: DK8 i DK 50, a także linie kolejowe Warszawa-Wiedeń oraz Centralna Magistrala Kolejowa Warszawa - Katowice, Kraków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola