Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W KOLARSTWIE SZOSOWYM ZE STARTU WSPÓLNEGO W ŻYRARDOWIE

Data publikacji: 2017-09-09, Data modyfikacji: 2017-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 
MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W KOLARSTWIE SZOSOWYM ZE STARTU WSPÓLNEGO W ŻYRARDOWIE

W Żyrardowie, 3 września 2017 roku, odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. To nie jedyna w tym roku impreza sportowa o takim charakterze. W Bukowinie Tatrzańskiej, 4 sierpnia br., w ramach 74. wyścigu Tour de Pologne., zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym.

Wyścig w kolarstwie szosowym w Żyrardowie był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych uczestników z licencją i amatorów bez licencji. Przygotowana przez organizatorów trasa była płaska i w całości asfaltowa, zaplanowana tak, by wyścig nie sprawiał trudności mniej wytrawnym kolarzom.
 
Zanim jednak na trasę wyruszyli kolarze, do rywalizacji stanęli biegacze w ramach „Żyrardów w biegu”. Zmagania przebiegały na dystansie 10 kilometrów.
 
Na linii startowej tej wyjątkowej imprezy stanęło 80 funkcjonariuszy z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną. Zawodnicy pokonali 50-kilometrową trasę, która przebiegała przez miejscowości: Nowe Kozłowice, Stare Kozłowice, Zagródź, Cyganka, Oryszew, Stary Drzewicz, Nowy Drzewicz, Feliksów, Henryszew, Międzyborów.
 
Mistrzynią Służb Mundurowych w kategorii kobiet została st. post. Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku (1:22:54), zaś Mistrzem Służb Mundurowych w kategorii mężczyzn został Michał Nawrocki reprezentujący Straż Pożarną  (1:14:50).
 
Puchary dla zwycięzców, w imieniu Komendanta Głównego Policji, wręczał Andrzej Kuczyński - Koordynator Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych w Policji, któremu towarzyszyli  insp. Arkadiusz Zgieb - Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie, Piotr Rękosiewicz - Komendant Straży Marszałkowskiej Sejmu RP oraz płk. Tomasz Dominikowski – Szef Szkolenia Dowództwa Garnizonu Warszawa.
 
Podczas zawodów został zorganizowany Festiwal Kultury i Sportu w Żyrardowie, w ramach którego odbywały się pokazy różnych dyscyplin sportowych i występy artystyczne. Te wyjątkowe wydarzenie uświetniła swoim udziałem Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
 
W ramach promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym udział w tym przedsięwzięciu wzięli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, którzy zorganizowali dla uczestników i kibiców szereg atrakcji i konkursów z nagrodami. Mieszkańcy mogli wypróbować „alkogogle”, czy też przekonać się, jak działają siły odśrodkowe  podczas uderzenia w przeszkodę dzięki symulatorowi zderzeniowemu.  

Miniona niedziela w Żyrardowie była pełna emocji sportowych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Gabinet KGP, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żyrardowski - powiat w zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żyrardowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Żyrardów, Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice i Wiskitki, zajmując łącznie powierzchnię 532,61 km2.

  Atrakcje przyrodnicze powiatu stanowią przede wszytskim liczne rezerwaty przyrody:  Rezerwat przyrody Dąbrowa Radziejowska, Puszcza Mariańska, Grądy Osuchowskie, fragment Rezerwatu Rawka, Rezerwat przyrody Stawy Gnojna im. rodziny Bieleckich oraz fragment Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

  Bliskość aglomeracji warszawskiej i łódzkiej czyni powiat atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym. Siedziby mają tu między innymi: Stabar, Ruukki, FM Polska (FM Logistic), Knauf Pack, YKK Poland, Fiege Goth, Mostva i TTE.

  Przez powiatu przebiega fragment autostrady A2, drogi krajowe: DK8 i DK 50, a także linie kolejowe Warszawa-Wiedeń oraz Centralna Magistrala Kolejowa Warszawa - Katowice, Kraków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola