Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

KONTRABANDĄ NARAZILI SKARB PAŃSTWA NA KILKASET TYSIĘCY ZŁOTYCH STRAT

Data publikacji: 2017-08-22, Data modyfikacji: 2017-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy w toku prowadzonych czynności, ustalili, że na teren Gniewkowa w powiecie inowrocławskim może przyjechać transport nielegalnych wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze na potwierdzenie ustaleń nie musieli długo czekać. Po chwili bowiem zgodnie z informacjami na miejsce przyjechał dostawczy mercedes. Gdy policjanci otworzyli plandekę na pozór wszystko było w porządku. Wnętrze było prawie puste, leżało tam zaledwie kilka pustych skrzynek, ale funkcjonariusze nie dali się zwieść. Jak się okazało, auto miało „skrytkę". Za kabiną kierowcy, ale już w części ładunkowej, zbudowano ściankę. Gdy policjanci ją zdemontowali znaleźli to, czego szukali. Tak wygospodarowana przestrzeń po brzegi wypełniona była kartonami z setkami tysięcy papierosów różnych marek. Żaden z nich nie posiadał znaków polskiej akcyzy.

Do wyjaśnienia sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 42 i 45 lat, którzy przyjechali autem, a także 34-letni odbiorca nielegalnego towaru. U tego ostatniego, w miejscu zamieszkania, policjanci znaleźli jeszcze kilka tysięcy sztuk papierosów i pół kilograma krajanki tytoniowej również bez polskich znaków skarbowych oraz 49 sztuk radioodtwarzaczy i nawigacji, których pochodzenie będzie teraz ustalane.

W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 380 tys. sztuk nielegalnych papierosów i pół kilograma tytoniu. Jak oszacowali mundurowi, na tym nielegalnym procederze Skarb Państwa stracił blisko 480 tys. zł.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ostatecznie zarzuty z kodeksu karnego skarbowego usłyszeli dwaj mężczyźni 42-letni dostawca i 34-letni odbiorca. Teraz grozi im wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.
Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 70 tys. zł i dwa samochody.

 

KWP w Bydgoszczy / mg, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żyrardowski - powiat w zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żyrardowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Żyrardów, Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice i Wiskitki, zajmując łącznie powierzchnię 532,61 km2.

  Atrakcje przyrodnicze powiatu stanowią przede wszytskim liczne rezerwaty przyrody:  Rezerwat przyrody Dąbrowa Radziejowska, Puszcza Mariańska, Grądy Osuchowskie, fragment Rezerwatu Rawka, Rezerwat przyrody Stawy Gnojna im. rodziny Bieleckich oraz fragment Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

  Bliskość aglomeracji warszawskiej i łódzkiej czyni powiat atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym. Siedziby mają tu między innymi: Stabar, Ruukki, FM Polska (FM Logistic), Knauf Pack, YKK Poland, Fiege Goth, Mostva i TTE.

  Przez powiatu przebiega fragment autostrady A2, drogi krajowe: DK8 i DK 50, a także linie kolejowe Warszawa-Wiedeń oraz Centralna Magistrala Kolejowa Warszawa - Katowice, Kraków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola